Рекомендації в адаптаційний період батькам дітей раннього віку

Щоб легше проходило звикання до дитячого садка, ми пропонуємо вам, батьки, наступні поради.

1)За місяць до вступу дитини в дитячий садок дотримуйтесь вдома режимних моментів дошкільного закладу:

a) сніданок о 8.30; обід о 12.00; сон з 13.00 до 15.00;

б) заздалегідь ознайомтеся з меню дитячого садка і по можливості готуйте вдома деякі страви, включаючи в обід повний набір страв (перше, друге, третє);

в) по можливості відучіть дитину від шкідливих звичок: пустушки, пляшки, памперсів;

г) привчіть дитину до самостійності: щоб дитина їла по можливості сама, частково одягалася – натягувала трусики, колготи, шкарпетки, взуття, користувалася горщиком;

p-p1

2)Підберіть дитині зручний одяг і взуття, щоб вони відповідали потрібному розміру. Бажано одягати дитині шкарпетки і колготи бавовняні, тому що якщо у дитини запітніли ніжки, їх легше зняти і одягнути.

3)Збираючи дитину в дитячий садок, не квапте її, при цьому самі не дратуйтеся.

4)Приходьте в дитячий садок завчасно, щоб дитина встигла погратися іграшками до сніданку.

p-p2

5)Дитина повинна поступово звикати до режиму в дитячому садку. На початку, перебування дитини обмежується 1-2 годинами, потім, збільшується час перебування до обіду, лише потім можна залишатися на цілий день.

6)Привчайтеся з першого дня відвідування дитиною дитячого садка, дотримуватися порядку в дитячій шафці. Всі речі повинні висіти на пришитих петельках, зайвих речей не повинно бути. Всі речі заздалегідь повинні бути позначені, щоб без зусиль дитина і вихователь могли знайти речі вашої дитини.

7)Якщо до відвідування дитячого садка ви не відучили дитину від шкідливих звичок, то під час адаптації не можна відразу забирати в дитини пустушки, пляшки і так далі.

8)Необхідно вихователю розповісти про індивідуальні особливості своєї дитини, щоб вихователю було легше знайти підхід до неї.

9)Можете своїй дитині давати її іграшки, так як в дитячому садку вони будуть частинкою вашого будинку.

10)Прийшовши з дитиною в дитячий садок, після того як роздягли її, розставання повинно бути швидким і легким.

11)Тривожний, збуджений стан матері несприятливо впливає на вашу дитину під час звикання, тому що коли у вас підвищується занепокоєння за дитину,вона відповідає також протестом і сльозами.

12)Цікавтеся у дитини, як у неї пройшов день, чим вона займалася, в які грала ігри. Дитина із задоволенням з вами поділитися, і знатиме, що її відвідування дитячого садка вам не байдуже.

13)Розкажіть дитині про можливі труднощі в дитячому садку, підбадьорюйте її. Поговоріть про те, що вона може звернутися за допомогою до вихователя, якщо у неї щось не вийде. І що обов’язково їй буде надана допомога.

14)Дитина повинна чути правильне звернення батьків до вихователя (по імені та по батькові) і вчитися цьому самій.

15)Обов’язково дивіться малюнки та вироби з пластиліну своєї дитини. Хваліть свою дитину, так як похвала для неї важлива оцінка її діяльності.

16)Даремно не лайте дитину і не лякайте її дитячим садком, щоб у дитини не склалося негативне ставлення до нього.

17)Прислухайтеся до порад вихователів та практичного психолога, так як вони з вашою дитиною знаходяться більший час і допоможуть вам доброю порадою.

Шановні батьки, якщо ви будете дотримуватися наших рекомендацій, то ваша дитина швидко і добре адаптується в дитячому садку, і ви отримаєте від цього велике задоволення, і будете працювати спокійно і плідно.

p-p3